قوانین و شرایط فروشگاه اینترنتی ماهاتن

قوانین فروشگاه به‌ منظور حفظ حقوق خریدار و فروشنده وضع شده و رعایت و توجه به آن برای فروشگاه اینترنتی ماهاتن و فروشندگان و همکاران بازاریاب  و مشتری محترم الزامی است.
عضویت در سایت یا خرید از آن به‌منزلۀ مطالعه و پذیرفتن قوانین و شرایط مربوطه است.
لازم است کلیه کاربران گرامی پیش از ثبت هر سفارش، کلیه قوانین در این بخش را بدانند.

ماده 1 – قوانین و شرایط عضویت در سایت :

   برای ثبت سفارش و خرید، خریدار ابتدا باید در سایت ماهاتن | MAHATAN ثبت‌نام کند. اطلاعات خریدار باید به‌صورت کامل، دقیق و صحیح وارد شود.

تبصره 1 ) کاربر باید اطلاعات پستی درخواستی را به‌ شکل صحیح در فرم ثبت‌نام و یا صورت حساب اعلام کند. مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات ثبت‌ شده با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد است و فروشگاه هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد. صحت این اطلاعات به این دلیل دارای اهمیت است که سفارش‌های کاربر به آدرسی که وی در فرم ثبت‌نام و صورت حساب اعلام کرده ارسال خواهد شد.

تبصره 2 ) کاربر نباید در سایت اظهاراتی را قرار دهد یا به  اقدامی دست بزند که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد یا عمل مجرمانه‌ای را در پی داشته باشد. همچنین بحث و نظرهای غیر مرتبط با سایت هیچ‌کدام منتشر نخواهد شد. چنانچه هر یک از کاربران، این ماده را رعایت نکنند، از همکاری با فروشگاه محروم و تسویه‌ حساب کامل در صورت بدهی طرفین به یکدیگر به‌سرعت انجام خواهد شد.

ماده 2 – ثبت سفارش :

تبصره 1 ) دقت در خرید کالا و توجه به مشخصات کالای مورد سفارش بر عهده خریدار است. پس پیش از تائید سفارش، موارد ذکر شده را به‌ دقت بررسی کنید. همچنین پیش از تحویل گرفتن سفارش از صحت بسته ارسالی مطمئن شوید و در صورت بروز مشکل با شماره‌های پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

تبصره 2 ) قیمت‌ محصولات موجود در وب‌سایت به‌روز است. همچنین قیمتی که هنگام سفارش مشتری در پیش ‌­فاکتور منظور شده معتبر خواهد بود.

تبصره 3 ) پس از هر ثبت سفارش در سیستم، ایمیل و پیامک تائید ثبت سفارش به همراه شماره فاکتور برای مشتریان ارسال می‌شود.

تبصره 4 ) پس از ثبت سفارش، در صورت لزوم طی تماس تلفنی با مشتری، صحت و تائید سفارش از وی گرفته خواهد شد؛ بنابراین خواهشمند است اطلاعات شماره تماس خود را به‌طور صحیح در فرم‌های مربوطه وارد کنید و از ثبت سفارش‌های غیرواقعی بپرهیزید.

تبصره 5 ) ثبت سفارش و خریدهای عمده باید طبق هماهنگی قبلی با فروشگاه انجام شود و در صورت ثبت سفارش بدون هماهنگی، تصمیم در مورد پردازش یا لغو آن‌ها بر عهده فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN  است.
همچنین با توجه به شرایط جشنواره‌ها محدودیت تعداد در انتخاب کالاها متفاوت است. در صورت تکرار خرید کالاهای یکسان یا مشابه در سفارش‌های متعدد، ماهاتن | MAHATAN می‌تواند سفارش را لغو نماید.
 

ماده 3 – پرداخت هزینه : 

   دریافت مبلغ سفارش‌های ثبت‌شده از یک طریق پرداخت آنلاین صورت می‌پذیرد

تبصره 1 ) در حال حاضر هیچ‌گونه مالیاتی به‌عنوان مالیات بر ارزش‌ افزوده محاسبه نمی‌شود و خریدار تنها بهای کالای خریداری‌ شده را بدون مالیات پرداخت می‌کند.

تبصره 2 )  توجه فرمایید که قیمت‌های درج‌شده بر روی کالاهای وب‌سایت به تومان است.

ماده 4 – ارسال سفارش : 

   سفارش‌های ثبت شده در سایت فروشگاه اینترنتی ماهاتن پس از دریافت تاییدیه از مشتری، جهت ارسال و تحویل به اداره پست آماده خواهد شد.

تبصره 1 )  کلیه سفارش‌ها با مبلغ خرید بالاتر از 400.000 تومان به‌صورت رایگان و در خریدهای کمتر از 400.000 تومان، با هزینه 25.000 تومان در شهر تهران و شهرستان‌ها برای مشتریان ارسال خواهد شد.
هزینه ارسال سفارش از طریق تیپاکس برای خریدهای بالای 400.000 تومان به صورت رایگان بوده و در خریدهای کمتر از 400.000 تومان مبلغ 35.000 تومان به عنوان هزینه ارسال دریافت خواهد شد.
هزینه ارسال سفارش از طریق پست ویژه برای خریدهای بالای 400.000 تومان به صورت رایگان بوده و در خریدهای کمتر از این مبلغ، 30.000 تومان به عنوان هزینه ارسال دریافت خواهد شد.

تبصره 2 )  ارسال سفارش‌های شهرستان از طریق شرکت ملی پست ایران انجام می‌گیرد و هزینه سفارش فقط به‌صورت آنلاین قابل پرداخت است. بدیهی است کالا در همان روز کاری یا در روز کاری بعد به پست تحویل داده و ارسال می‌شود. گفتنی است هر‌گونه تأخیر و کم‌کاری از سوی شرکت پست در ارسال سفارش قابل‌پیگیری است. توجه فرمایید برای ارسال خرید از طریق پست ویژه 24 ساعت کاری پس از ثبت سفارش کالا به دست مشتری خواهد رسید.

همچنین مشتریان می‌توانند روند ارسال سفارش را در سایت پست جمهوری اسلامی از طریق کد رهگیری مرسوله که در حساب کاربری ثبت شده، پیگیری کنند.

تبصره 3 )   اگر مشتری به هر دلیلی نتواند سفارش را تحویل بگیرد، همکاران پشتیبان برای هماهنگ کردن زمان ارسال بعدی با مشتری تماس می‌گیرند. همچنین هزینه ارسال برای بار دوم به عهده مشتری است.

ماده 5 – تحویل سفارش : 

تبصره 1 ) تحویل‌گیرنده کالا یا نماینده ایشان (با ارائۀ کارت شناسایی) باید هنگام تحویل کالا در محلی که آدرس آن را در فرم اطلاعات مربوط به ثبت سفارش اینترنتی ثبت کرده است، حضور داشته باشد و کالا را شخصاً تحویل بگیرد. در صورت عدم حضور تحویل‌گیرنده در محل، کالای موردنظر با هماهنگی واحد پشتیبانی مجدداً ارسال خواهد شد.

تبصره 2 ) درصورتی‌ که در دریافت سفارش خود با تأخیر نامعقولی مواجه شدید، حتماً با ما تماس بگیرید و از ثبت مجدد سفارش، جداً بپرهیزید.

تبصره 3 ) لطفاً با دیگر اعضای خانواده یا محل کار خود هماهنگ کنید تا در صورت نبودن شما، بسته را تحویل بگیرند؛ در غیر این صورت، بسته برگشت داده می‌شود.

ماده 6 – درخواست مرجوعی و تعویض کالا :

ثبت درخواست مرجوعی و تعویض کالا در قسمت پیگیری سفارش/درخواست مرجوعی انجام می‌گیرد.

تبصره 1 ) چنانچه کالای خریداری‌شده با محصول ارسالی برای مشتری مغایرت داشته باشد، در صورت هرگونه اشتباه از سوی فروشگاه، کالای ارسالی بدون تحمیل هیچ‌گونه هزینه‌ای به مشتری، مشروط به اطلاع در 24 ساعت اولیه و ضمن اینکه پلمپ و برچسب امنیتی محصول مخدوش نشده باشد، تعویض خواهد شد.

تبصره 2 ) تعویض کالا تنها در شرایطی انجام خواهد شد که محصول ارسالی کاملاً سالم باقی‌مانده و بوی عطر یا بدن را نگرفته باشد. تگ کالا روی محصول نباید مخدوش شود. همچنین لازم است کالا در بسته‌بندی ارسالی ماهاتن، بدون هیچ صدمه‌ای قرار گیرد.

تبصره 3 ) در صورت هرگونه مغایرت احتمالی اجناس خریداری‌شده در فاکتور مشتری و فروشگاه با محصولی که برای کاربر ارسال می‌شود، پس از احراز موضوع، کلیه هزینه‌های ارسال و تعویض بر عهده فروشگاه خواهد بود و فروشگاه در بازگشت و تعویض سفارش مذکور متعهد است.

تبصره 4 ) در صورت تمایل به تعویض محصولاتی که هنگام حراج تهیه‌شده‌اند، توجه داشته باشید که قیمت در نظر گرفته‌شده برای دریافت اجناس دیگر، همان قیمت پرداختی در زمان حراج است.

تبصره 5 ) کلیۀ کالاهایی که در جشنواره‌هایی مانند 1+1 و جشنواره‌های مشابه خریداری‌شده‌اند، فقط با رنگ و سایز همان کالا قابل تعویض است. در صورت درخواست استرداد وجه، لازم است کالای خریداری‌شده و کالای هدیه را باهم بازگردانید و درصورتی‌که کالای هدیه شرایط بازگشت نداشت یا علاقه‌ای به بازگرداندن آن نداشتید، به‌اندازۀ ارزش کالای هدیه از مبلغ کل، وجه کسر می‌شود.

تبصره 6 ) محصولات فروخته‌شده در پک محافظ، به علت نکات بهداشتی و تماس مستقیم با پوست بدن، هرگز تعویض نخواهند شد.

تبصره 7 ) فاکتورهای تعویضی، قابلیت تعویض مجدد ندارند.

تبصره 8 ) در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت، حق فسخ کردن سفارش و خرید انجام‌شده توسط مشتری، برای وب‌سایت محفوظ است. در ادامه‌، وجوه دریافتی طی 48 الی 72 ساعت کاری به حساب اعلام‌شده از سوی مشتری واریز می‌شود و مشتری با ورود به سایت  می‌پذیرد از این امر آگاه است و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

تبصره 9 ) محصولات با عنوان اکسسوری، لوازم شخصی برقی، لگ و ساپورت، سوتین‌، نیم تنه، روتختی‌، بالشت‌، اسباب‌بازی،  لباس‌زیر و حوله و پتو به علت مسائل بهداشتی تحت هیچ شرایطی قابل تعویض نیستند.

 تبصره 10) پس از درخواست مشتریان مبنی بر افزودن مبلغ کالای مرجوعی به کیف پول، امکان عودت وجه کیف پول وجود ندارد.   

ماده 7 – پیوندها (لینکها ) به وبسایتهای شخص ثالث

در صورتی که هرگونه لینکی در وبسایت فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN  به وبسایت های شخص ثالث وجود داشته باشد که توسط افرادی به غیر از فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN  ارائه و نگهداری می شود، فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN  این لینک ها را توصیه ننموده و در قبال ارائه هرگونه خدمات یا دسترسی به اینگونه وبسایتها مسئولیتی ندارد.

ماده 8 قطعی شدن خرید و واریز مبلغ منوط به تکمیل سفارش و دریافت محصول توسط مشتری و همچنین واریز کل وجه به حساب بانکی فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN خواهد بود.

ماده 9 – با توجه به اینکه از طریق وب سایت فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN امکان ارتباط با درگاه پرداخت اینترنتی با استفاده از کلیه کارتهای بانکی  عضو شبکه شتاب مهیا شده است، مجددا تاکید می گردد جهت جلوگیری از بروز مشکلات آتی نسبت به ورود اطلاعات دقیق طبق شناسنامه و کارت ملی اقدام نمائید.

ماده 10– از ساعت 10 الی 16 بعد از ظهر روزهای کاری ، امکان پاسخگویی و پیگیری از طریق شماره های ارتباطی و سایر روش های ارتباطی دیگر که در بخش تماس با ما میباشد امکان پذیر است.

ماده 11– سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی :

فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN ، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN ، مانند لوگو، علائم تجاری، متن، توضیحات، گرافیک، آرم، تصاویر و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN جزئی از اموال فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN محفوظ می‏‌دارد.

ماده 12– اندازه گیری البسه :

تبصره 1 ) لباس کودک رو پهن کنید قد آستین از سرشانه تا مچ دست و قد لباس از سر  شانه تا پایین
پهنای لباس از زیر یک بغل تا بغل دیگه از روی لباس را اندازه بزنید .

تبصره 2 ) برای اندازه گیری قد شلوار هم شلوار را پهن کنید   و طبق تصویر راهنما اندازه بزنید .
تبصره 3 ) برای اندازه گیری سایز مناسب پیراهن یا سارافون لطفاً از تصاویر راهنما استفاده نمایید و همچنین پیراهنی که کودک تان استفاده می‌کند را پهن کنید .قد از سر شانه تا پایین پیراهن که تقریباً زانوی کودک می‌شود را متر کنید.
تبصره 4 ) پهنای لباس از  یک بغل تا بغل دیگر می باشد و قد آستین از سرشانه تا مچ دست می باشد.

یک تا دو سانت خطای اندازه گیری در نظر گرفته شود.

ماده 13– ارتباط با ما :

واحد ارتباط با مشتریان ماهاتن از طریق شماره تلفن 00000000-021 و ارتباط آنلاین از طریق تیکت پشتیبانی و یا درگاه های ارتباطی دیگر، پاسخگوی سوالات مشتریان است.

فروشگاه اینترنتی ماهاتن | MAHATAN هیچ مسئولیتی برای تامین مجدد کالای تمام شده ندارد  مگر با اعلام مجدد در شبکه های اجتماعی و ارسال پیامک

قوانین و شرایط درخواست فروشندگی 

فروشگاه اینترنتی ماهاتن با هدف ارائه‌ی شفاف اطلاعات قیمتی به کاربران و تسهیل فرآیند خرید آنلاین طراحی شده است. قوانین و شرایط فروشگاه اینترنتی ماهاتن برای فروشگاه‌ها در راستای حفظ اعتماد کاربران به فروشگاه‌های معرفی شده توسط فروشگاه اینترنتی ماهاتن بنا شده است. لذا این شرایط و قوانین به‌عنوان یک قرارداد الزام‌آور بر روابط بین فروشگاه اینترنتی ماهاتن و فروشندگان حاکم خواهد بود و لازم است فروشندگان محترم پیش از استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی ماهاتن، این شرایط را به‌دقت مطالعه و تایید فرمایند. در غیر این صورت امکان ثبت‌نام در فروشگاه اینترنتی ماهاتن را نخواهند داشت.

ممکن است موارد مندرج در این تفاهم‌نامه تغییر کند. در این صورت، تغییرات از طریق پنل پشتیبانی و رایانامه به فروشگاه‌های ثبت‌نام شده در فروشگاه اینترنتی ماهاتن اطلاع داده خواهد شد. در صورت عدم پذیرش تغییرات لازم هست مراتب را از طریق پنل پشتیبانی به ما اطلاع دهید تا مراحل خاتمه‌ی همکاری انجام شود، در غیر این صورت ادامه‌ی همکاری شما با فروشگاه اینترنتی ماهاتن به منزله‌ی پذیرش تغییرات خواهد بود.

صفحه پروفایل فروشگاه‌ها

پس از شروع همکاری با فروشگاه اینترنتی ماهاتن، برای تمامی فروشگاه‌ها صفحه پروفایل اختصاصی تشکیل خواهد شد تا کاربران امکان مشاهده‌ی اطلاعات مرتبط با مجوزها، زمان همکاری با فروشگاه اینترنتی ماهاتن، وضعیت نماد، امتیاز عملکردی، وضعیت پیگیری سفارش سایر کاربران و سایر اطلاعات مرتبط با تصمیم گیری برای خرید را داشته باشند. این صفحه پروفایل حتی بعداز اتمام همکاری فروشگاه با فروشگاه اینترنتی ماهاتن نیز در فروشگاه اینترنتی ماهاتن به صورت عمومی باقی خواهد ماند و امکان حذف آنها وجود ندارد.

احراز هویت

در موارد خاص لازم می شود که اطلاعات هویتی و تصویر کارت ملی، احراز آدرس و سایر مستندات و مجوزهای مرتبط با فعالیت فروشگاه مذکور، توسط فروشگاه اینترنتی ماهاتن اخذ شود. این موارد نیز صرفاً در شرایط خاص و برای جلوگیری از کلاهبرداری و جرایم فضای مجازی و نیز فراهم آوردن اطلاعات لازم جهت همکاری با نهادهای قانونی و امنیتی از جمله پلیس محترم فتا درخواست خواهد شد و هیچ استفاده دیگری در فروشگاه اینترنتی ماهاتن نخواهد داشت.

در این موارد نیز فروشگاه موظف است با فروشگاه اینترنتی ماهاتن همکاری نموده و اطلاعات درخواستی را در اسرع وقت ارسال نماید، در غیر اینصورت فروشگاه اینترنتی ماهاتن می تواند به همکاری خود با فروشگاه مذکور به دلیل عدم احراز هویت (قابل مشاهده توسط کاربران در پروفایل فروشگاه) خاتمه دهد.

التزام فروشگاه به قوانین تجارت الکترونیک

کلیه فروشگاه‌ها در فروشگاه اینترنتی ماهاتن ملزم به رعایت قوانین تجارت الکترونیک هستند. در صورتی که گزارش عدم رعایت قانون تجارت الکترونیک از سوی کاربران گزارش شود و صحت این ادعا برای کارشناسان فروشگاه اینترنتی ماهاتن محرز شود، فروشگاه تا زمان ایفای تعهد به قانون تجارت الکترونیک و تعهد به تکرار نشدن دوباره این رفتار، از ادامه فعالیت در فروشگاه اینترنتی ماهاتن محروم خواهد شد. لازم به تاکید هست که قانون تجارت الکترونیک مقدم بر قوانین خود فروشگاه هست و فروشگاهی نمی‌تواند در قوانین خود، موردی مغایر با قانون تجارت الکترونیک منظور کند.

ساختار فنی مناسب برای همکاری با فروشگاه اینترنتی ماهاتن

برای دریافت درست قیمت و موجودی محصولات دارای گزینه های مختلف فروش، لطفا از گزینه های پیش فرض استفاده بفرمایید تا مشخصات محصول بدرستی توسط ربات های فروشگاه اینترنتی ماهاتن خوانده شوند. در صورت نداشتن این امکان و یا نیاز به توضیح بیشتر، می توانید از پنل پشتیبانی (و یا درصورت عدم دسترسی به پنل پشتیبانی، با ارسال پیام از قسمت تماس با ما فروشگاه اینترنتی ماهاتن) راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

عدم هدایت کاربر به سایر فروشگاه‌ها

فروشگاه تنها می‌تواند محصولاتی را در سایت خود به نمایش گذارد که برای سفارش آن کاربر به سایت دیگری هدایت نشود. برای مثال برخی از فروشگاه‌ها در کنار محصولات خود دسته‌هایی از محصولات را نیز از سایت دیجیکالا به نمایش می‌گذارند و زمانی که کاربر اقدام به خرید آنها می‌نمایند او را به سایت دیجیکالا هدایت می‌کنند. چنانچه درصدی یا کل محصولات سایت شما از دیجیکالا یا هر سایت دیگری باشد که سایت شما عمل واسطه‌گری را بین فروشگاه اینترنتی ماهاتن و آن سایت انجام دهد، ثبت نام شما تأیید نمی‌شود و اگر ثبت نام شما هم تأیید شده باشد فروشگاه اینترنتی ماهاتن به‌محض کشف این موضوع حق دارد فروشگاه مذکور را غیرفعال نماید.

محصولاتی که نمایش آنها در فروشگاه اینترنتی ماهاتن ممنوع است
 • انواع دخانیات مثل سیگار و تنباکو
 • مشروبات الکلی
 • آنتی ویروس eset
 • اسپری های wd-40
 • محصوالاتی با برندهای الیکس، دایلکس و لدورا
 • محصولاتی که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی باشد.

در صورت وجود چنین محصولاتی برای فروشگاه اینترنتی ماهاتن محرز شود، فروشگاه اینترنتی ماهاتن می‌تواند این محصولات و یا فروشگاه را به طور کلی از نتایج خود حذف نماید

بروز بودن قیمت‌ها

فروشگاه ها موظف هستند قیمت و موجودی محصولات آن ها در فروشگاه اینترنتی ماهاتن بروز باشد و در صورتی که مغایرتی برای فروشگاه اینترنتی ماهاتن محرز شود، در نوبت اول به فروشگاه بازخورد اولیه داده شده و در دفعات بعد طی بازه زمانی های مشخصی تمامی قیمت های آن فروشگاه به حالت “قیمت نامعتبر” تغییر خواهد کرد. لازم به تذکر است که قیمت کالاها می بایست منطبق با ویژگی های جانبی آنها از جمله رنگ، شرایط ارسال، وضعیت، اصالت و سایر موارد دخیل در قیمت باشد. از اینرو می بایست هر مشخصه‌ای که در قیمت تاثیرگذار است در عنوان و ویژگی‌های محصول به صورت شفاف، نمایش داده شود. برای مثال اگر ارسال با تاخیر انجام می شود، این مورد می بایست در همان نگاه اول به اطلاع مشتری رسانده شود.

رعایت عرف، اخلاق و صداقت در محتوا

محتوای یک فروشگاه از نظر موارد عرفی و اخلاقی نباید نامناسب باشد. همچنین اطلاعات ثبت شده در سایت باید با اطلاعات کالا کاملا مطابقت کند. در صورتی که اطلاعات درج شده در سایت فروشگاه صداقت و شفافیت لازم را نداشته باشد، فروشگاه اینترنتی ماهاتن ناچار است به همکاری خود با فروشگاه خاطی خاتمه دهد.

رعایت اخلاق، احترام و صداقت در ارتباطات

رعایت اخلاق، احترام و صداقت در تمامی روش‌های ارتباطی فروشگاه اینترنتی ماهاتن با فروشگاه‌ها از طرف کارشناسان فروشگاه اینترنتی ماهاتن یک اصل هست. همچنین انتظار داریم فروشگاه‌ها در ارتباط با کارشناسان فروشگاه اینترنتی ماهاتن این موضوع را رعایت کنند. در صورتی که شما در ارتباط با کارشناسان فروشگاه اینترنتی ماهاتن موردی خلاف این اصول مشاهده کردید از طریق ایمیل info@mahatan.com گزارش کنید تا توسط واحد مدیریت بررسی شود. همچنین در صورتی که کارشناسان فروشگاه اینترنتی ماهاتن موردی خلاف این اصول را مکررا از طرف فروشگاهی مشاهده کنند، بعداز بررسی موضوع ناچار به خاتمه‌ی همکاری با فروشگاه هستیم. این اصل شامل همه‌ی راه‌های ارتباطی از جمله ارتباطات حضوری، تلفنی، ایمیلی، تلگرامی و پنل پشتیبانی فروشگاه اینترنتی ماهاتن می‌شود.

پیگیری سفارش/شکایت کاربران

فروشگاه اینترنتی ماهاتن با هدف افزایش رضایت مندی کاربران فروشگاه اینترنتی ماهاتن و کمک به ارتفا سطح کیفی خدمات فروشگاه های همکار رسیدگی به پیگیری سفارش‌ها یا شکایتها را انجام می دهد. از این رو فروشگاه ها ملزم به رسیدگی و پاسخگویی به پیگیری سفارشهای ثبت شده بوده و در صورتی عدم پاسخگویی به آن ها فروشگاه اینترنتی ماهاتن می تواند فروشگاه را غیرفعال کند. غیرفعال کردن یک فروشگاه طبق تصمیم تیم بررسی به شکایت ها، براساس چارچوب های درج شده در قوانین تجارت الکترونیک انجام شده و در مواردی که فروشگاه تخلف حاد، تعداد شکایت های زیاد و سایر موارد تشخیص داده شده توسط تیم پشتیبانی فروشگاه اینترنتی ماهاتن داشته باشد اتفاق می افتد. قابل ذکر است که آمار پیگیری سفارش‌های هر فروشگاه و وضعیت رسیدگی به آن، به عنوان سابقه عملکرد فروشگاه به کاربران فروشگاه اینترنتی ماهاتن نمایش داده می‌شود. همچنین فروشگاه های غیرفعال شده طبق بند درج شده در خاتمه همکاری با فروشگاه اینترنتی ماهاتن، در صورت عدم کلاهبرداری و اجازه مراجع قانونی ذیربط می توانند مابقی مبلغ شارژ حسابشان را دریافت کنند. لازم به ذکر است که در برخی موارد که فروشگاه مذکور فعالیت پرریسکی داشته باشد و تعداد پیگیری سفارشاتش نشان از پشتیبانی نامناسب فروشگاه باشد، ممکن است ادامه ی همکاری با فروشگاه اینترنتی ماهاتن، منوط به طی نمودن فرایند رتبه دهی اینماد و یا تعهد محضری گردد.

در موارد زیر فروشگاه ملزم به پاسخ گویی و رفع مشکل یا خسارت مشتری است
 • اطلاع‌رسانی نکردن شرایط ارسال و زمان ارسال و هزینه ارسال و به طور کلی هر موردی که خریدار قبل از ثبت سفارش باید از آن اطلاع داشته باشد
 • ارسال نکردن شماره سفارش و فاکتور دقیق سفارش به ایمیل و شماره همراه کاربر پس از ثبت سفارش در سایت فروشگاه
 • امکان پیگیری سفارش برای کاربر از طریق شماره سفارش در وبسایت فروشگاه وجود نداشته باشد
 • پاسخگویی و امکان ارتباط دو طرفه وجود نداشته باشد
 • ارسال دیرتر از زمان اعلام شده در وبسایت فروشنده
 • ارسال کالایی به غیر از کالای خریداری شده مطابق فاکتور
 • ارسال کالای معیوب
 • بسته‌بندی نامناسب و پر ریسک کالا
راه ارتباط اصلی فروشگاه اینترنتی ماهاتن با فروشگاه ها

کانال اصلی ارتباط فروشگاه اینترنتی ماهاتن با فروشگاه ها از طریق پنل پشتیبانی می باشد و بسته به موقعیت ممکن است مواردی از این طریق به فروشگاه اطلاع رسانی شود. درصورتی که تیکتی خوانده نشده در این پنل داشته باشید برای شما پیامک ارسال میشود. درصورتی که مطلبی از طریق این پنل به اطلاع فروشگاه رسیده باشد اما فروشگاه از آن اظهار بی اطلاعی نماید کلیه عواقب آن بر عهده فروشگاه خواهد بود.

دسترسی و نمایش اطلاعات

فروشگاه‌های همکار به فروشگاه اینترنتی ماهاتن اجازه و حق دسترسی به اطلاعات محصولات در سایت خود را می‌دهند. در صورت مشاهده‌ی خطا فروشگاه می‌تواند از پنل پشتیبانی به فروشگاه اینترنتی ماهاتن اطلاع دهد تا مشکل برطرف شود. همچنین از طریق «پنل ادغام محصولات» می‌توانید درخواست اصلاح اشتباهات را برای فروشگاه اینترنتی ماهاتن ارسال کنید.

ممنوعیت اجرای ربات و اسکریپت روی فروشگاه اینترنتی ماهاتن 

اطلاعات محصولات فرشگاه‌ها در ترب برای مقایسه قیمت توسط کاربران استفاده می‌شود. چون این اطلاعات را فروشگاه‌ها برای رقابت با یکدیگر نیز استفاده می‌کنند امکان اینکه اینها را در قالب وب‌سرویس ارائه کنیم نداریم. گاها فروشگاه‌ها با استفاده از اسکریپت و ربات‌های برنامه‌نویسی سعی در استخراج خودکار این اطلاعات از سایت فروشگاه اینترنتی ماهاتن را دارند. باتوجه به تنوع پیچیدگی ربات‌ها نمی‌توانیم تضمین کنیم جلوی همه این ربات‌ها گرفته خواهد شد اما مرتبا در حال تلاش برای غیرفعال کردن دسترسی این ربات‌ها هستیم. انتظار ما این هست که فروشگاه‌ها برای استخراج خودکار اطلاعات از فروشگاه اینترنتی ماهاتن با استفاده اسکریپت‌ها و ربات‌های برنامه‌نویسی اقدام نکنند. اگر مشخص شود فروشگاهی رباتی برای فروشگاه اینترنتی ماهاتن طراحی کرده است که باعث اختلال فروشگاه اینترنتی ماهاتن شده است، فروشگاه اینترنتی ماهاتن این حق را برای خود محفوظ می‌داند که هر زمان لازم باشد همکاری خود را با فروشگاه قطع کند و در صورت لزوم برای مطالبه خسارت اقدام کند.

فرایند خاتمه همکاری

در صورتی که فروشگاهی به دلیلی قصد خاتمه‌ی همکاری با فروشگاه اینترنتی ماهاتن را داشته باشد لازم است درخواست خود را از طریق پنل پشتیبانی با عنوان «خاتمه همکاری» ثبت نماید. در این صورت به جز موارد خاص، حداکثر سه روز کاری بعد از ارائه شماره شبا مبلغ باقی مانده از حساب فروشگاه محاسبه خواهد شد و به شماره شبایی که توسط فروشگاه در تیکت ارسالی اعلام شده است توسط سیستم پایا واریز خواهد شد. فروشگاه اینترنتی ماهاتن نیز این امکان را دارد که با توجه به تصمیم تیم بررسی و نظارت به فروشگاه ها و با هدف رضایت مندی کاربران، همکاری خود با طور دائم با فروشگاه خاتمه دهد. بدیهی است که بعد از اعلام این موضوع، فروشگاه موظف است که شماره شبا و نام صاحب حساب را برای عودت مابقی شارژ پنل در قسمت پشتیبانی اعلام کند.

قوانین و شرایط درخواست همکاری در بازاریابی (بزودی)

از این که در پنل بازاریابی و همکاری در فروش فروشگاه اینترنتی ماهاتن ثبت نام کرده اید و عضو خانواده ماهاتن شده اید به شما تبریک میگوییم.

شما در این سامانه امکان ارائه خدمات تبلیغاتی و کسب درآمد از فروشگاه اینترنتی ماهاتن را پیدا خواهید نمود.

همکار گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از برنامه‌‏های کاربردی سامانه همکاری در فروشگاه اینترنتی ماهاتن به دقت ملاحظه فرمایید .

ورود شما به سامانه همکاری در فروش و همچنین استفاده از خدمات آن به معنای آگاه بودن و پذیرفتن تمامی شرایط و قوانین استفاده از این سامانه و همچنین نحوه صحیح استفاده از آن می باشد.

ماده 1– سامانه همکاری در فروش

سامانه همکاری در فروش (که در این قرارداد به اختصار سامانه همکاری نامیده می شود.)، سامانه ای است که بر روی فروشگاه اینترنتی ماهاتن به آدرس www.mahatan.com ایجاد شده. عضو شدن در آن به شما امکان می دهد که از وب سایت ، شبکه اجتماعی، و نرم افزارهای آنلاین خود (که در این قوانین و شرایط به اختصار “وبسایت” نامیده می شوند) درآمدزایی بنمایید. اشخاصی که در این سامانه عضو شده و نام کاربری و رمز عبور دریافت نمایند، همکار/ همکاران نامیده می شوند.

فروشگاه اینترنتی ماهاتن در سامانه همکاری در فروش، یک لینک اختصاصی که برای هر فرد به صورت مجزا تعریف می شود، در اختیارتان قرار می دهد و لینک مذکور باید به طور کاملا صحیح و از فرمت لینک تگ شده ی مخصوصی که فروشگاه اینترنتی ماهاتن تهیه نموده و مطابق این قوانین و شرایط تنظیم شده است، باشد.

این لینک در واقع کالاهای پیشنهادی فروشگاه اینترنتی ماهاتن را معرفی می نماید که مطابق با موضوع فعالیت “وبسایت” شما، کالاهای مرتبط را در بر می گیرد. شما با قراردادن لینک اختصاصی خود در “وب سایت” تان، می توانید درآمد زایی کنید.

ماده 2– نحوه ی درآمد زایی

هنگامی که مشتریان ما بر روی لینک اختصاصی شما کلیک می کنند تا کالایی را که در فروشگاه اینترنتی ماهاتن پیشنهاد شده خریداری نمایند،شما برای هر خریدی که انجام می شود (در صورتی که در مهلت قانونی 7 روزه بعد از تحویل، کالا عودت نگردد.)، میتوانید مبلغ مشخصی را به نسبت قیمت کالای خریداری شده دریافت بنمایید. فروشگاه اینترنتی ماهاتن می تواند برای سهولت در انجام تبلیغات کالاهای خود، اطلاعات، تصاویر، متن، فرمت لینک، محتوای بازاریابی و دیگر موارد در این رابطه را برای شما فراهم نماید.

ماده 3– ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سامانه همکاری در فروش استفاده می‏‌کنید، از لینک های اختصاصی خود استفاده می‏‌کنید (تیکت نمایید) و یا به فروشگاه اینترنتی ماهاتن ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که فروشگاه اینترنتی ماهاتن به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد .

در صورتی که این امکان برای شما مهیا نبود با شماره های پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

همکاران بایستی به منظور دریافت درآمد و یا وجوه خود، مشخصات کامل خود شامل نام، نام خانوادگی را مطابق با اسناد معتبر هویتی ، شماره تماس و اطلاعات کامل حساب بانکی خود را به جهت واریز پورسانت در قسمت حساب کاربری خود وارد نمایند، در غیر اینصورت و در صورت مشاهده مغایرت و عدم تطابق اطلاعات، از دفتر مرکزی باشما تماس حاصل خواهد شد .

همچنین مشخصات، شماره حساب، آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که همکاران در پروفایل خود ثبت می‌کنند، تنها اطلاعات رسمی و مورد تایید همکار است و تمام مکاتبات، پاسخ‌ ها و واریزهای شرکت از طریق آن ها و به آن ها صورت می‌گیرد . 

ماده 4– سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

فروشگاه اینترنتی ماهاتن به اطلاعات خصوصی همکارانی که از خدمات سامانه استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند .

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات فروشگاه اینترنتی ماهاتن، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط فروشگاه اینترنتی ماهاتن تحت حمایت حقوق مالکیت فکری فروشگاه اینترنتی ماهاتن محسوب می باشد و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود متعلق به فروشگاه اینترنتی ماهاتن است و هرگونه استفاده غیر مجاز، حق پیگرد قانونی را برای فروشگاه اینترنتی ماهاتن محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق فروشگاه اینترنتی ماهاتن و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار فروشگاه اینترنتی ماهاتن است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.

ماده 5– شرایط پذیرش همکاران

·          جزو سایت‌های تجاری، چت روم‌ها، باکس‌ها و سایت‌های افزایش رتبه (Rank) و موارد مشابه نباشد .

·          حاوی اطلاعات ناقص و یا ناهمگون نباشد.

·          حاوی مطالب غیر اخلاقی و خلاف مصلحت عمومی نباشد.

·          فعالیت سیاسی نداشته باشد.

·          مطابق با قوانین و مقررات حاکم باشد.

·          در رسانه ثبت شده برای همکاری مطلبی که باعث گمراهی افراد برای ورود به سایت فروشگاه اینترنتی ماهاتن شود وجود نداشته باشد. به عنوان مثال حاوی لینکی با عنوان “برای ورود به سایت اصلی فروشگاه اینترنتی ماهاتن اینجا کلیک کنید” نباشد

·          در صورتی که رسانه ثبت شده برای همکاری سایت میباشد، کاربر موظف است از ایمیل سازمانی مرتبط با همان سایت برای ثبت نام استفاده کند

·          همکاران موظف اند از آوردن نام فروشگاه اینترنتی ماهاتن در آدرس, عنوان و لوگوی رسانه ی خود(سایت یا شبکه ی اجتماعی) خودداری نمایند.

·          همکاران میبایستی در جریان باشند که فعالیت بهینه سازی گوگل روی کلمه فروشگاه اینترنتی ماهاتن ممنوع است.

تبصره: لازم به توضیح است که موارد بالا به تشخیص فروشگاه اینترنتی ماهاتن مورد بررسی می گیرد و صورت عدم پذیرش در سامانه همکاری، امکان اعتراض و تجدیدنظر وجود ندارد. همکار با آگاهی از این امر اقدام به ثبت نام نموده و نمی تواند ادعای ورود خسارت را داشته باشد.

ماده 6– شرایط همکاری با سامانه همکاری در فروش

تبصره 1 )    همکاران اقرار و اظهار می دارند که وبسایت، اپلیکیش و یا شبکه اجتماعی خود را مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و شرایط این قرارداد و همچنین تعهدات خود با اشخاص ثالث اداره می کنند .

تبصره 2)   همکاران مسئولیت هر گونه هزینه های ناشی از ورود و عضویت در “سامانه همکاری در فروش” و انجام بازاریابی بر سایت خود را مانند هزینه های پرداخت اینترنت، خرید و تمدید دامین (Domain) و دیگر هزینه های مرتبط با نگهداری وب سایت را شخصا به عهده دارند و فروشگاه اینترنتی ماهاتن هیچ گونه مسئولیتی در پرداخت آن ها ندارد .

تبصره 3 )   همکاران حق واگذاری این قرارداد، لینک اختصاصی خود، سامانه خود (نام کاربری و رمز) و محتواهای تولید شده توسط فروشگاه اینترنتی ماهاتن را به اشخاص ثالث جزئا و کلا ندارند و نخواهند داشت. همچنین متعهد هستند کدهای دریافتی برای وبسایت خود را در دامنه های دیگر قرار ندهند.همکاران باید نهایت دقت را در حفظ نام کاربری و رمز عبور مبذول نمایند. در صورت اطلاع همکار از هرگونه استفاده غیر مجاز از نام کاربری و رمز عبور، همکار متعهد است در اسرع وقت فروشگاه اینترنتی ماهاتن را مطلع نموده و نسبت به تغییر رمز عبور اقدام نماید. در هر حال مسئولیت های قانونی ناشی از این امر بر عهده همکار می باشد.

تبصره 4 )   فروشگاه اینترنتی ماهاتن حق تغییر شرایط این قرارداد را داشته و این تغییرات و همچنین اطلاعیه ها و ابلاغیه ها توسط فروشگاه اینترنتی ماهاتن در سامانه همکاری در فروش و وبسایت فروشگاه اینترنتی ماهاتن اعلام می شوند که به منزله ی ابلاغ به همکاران می باشد. همکاران متعهد هستند تمامی اطلاعیه ها را با دقت مطالعه نموده و طبق آن عمل نمایند. این تغییرات به طور خودکار پس از قرار گرفتن روی وبسایت فروشگاه اینترنتی ماهاتن یه منزله ی اصلاحیه با الحاقیه این قرارداد محسوب می شود و نیاز به هیچگونه تشریفات دیگری جهت امضا و ابلاغ نمی باشد.

تبصره 5 )   همکاران متعهد به حفظ محتواها و کدهایی که فروشگاه اینترنتی ماهاتن به آن ها تخصیص می دهد هستند و مجاز به هیچگونه تغییری در کدهای نمایش و محتواها اعم از نگارش، عکس، قیمت و.. بدون اخذ تایید کتبی ناظر فروشگاه اینترنتی ماهاتن (و یا اخذ تایید به صورت اتوماسیون در سامانه) نمی باشند.

تبصره 6 )  همکاران متعهد هستند بدون اخذ تایید کتبی فروشگاه اینترنتی ماهاتن (و یا اخذ تایید به صورت اتوماسیون در سامانه) از برند و علائم تجاری فروشگاه اینترنتی ماهاتن در ایمیل های خود URL ، Source Code نامه ها، سایت خود (به جز محدوده ی لینک اختصاصی) استفاده ننمایند. همکاران متعهد هستند این اطمینان را حاصل نمایند که در اطلاعات و محتواهایی که در منظر عموم قرار می دهند، شبهه ی ارتباطی جز همکاری در سامانه همکاری در فروش (از جمله مشارکت، نمایندگی و غیره) را ایجاد ننمایند. در غیر این صورت مسئول جبران هرگونه خسارتی هستند که از این بابت به اشخاص ثالث، وارد می شود.

تبصره 7 )  همکاران متعهد هستند بدون اخذ تایید کتبی فروشگاه اینترنتی ماهاتن (و یا اخذ تایید به صورت اتوماسیون در سامانه) از محتوای لینک اختصاصی خود برای تشویق مشتریان به شرکت در قرعه کشی، مسابقات و ارائه محصولات در قالب هدیه و اخذ هرگونه وجه از خریدار برای اهداف فوق که خود طراحی نموده اند، استفاده ننمایند. در صورت عدم رعایت این تعهد مسئولیت های قانونی و پاسخگویی در مراجع قانونی بر عهده همکار می باشد.

تبصره 8 )   همکاران در صورت لزوم باید جایگاه و ارتباط خود را با فروشگاه اینترنتی ماهاتن با عنوان “عضویت در سامانه همکاری در فروش” روشن و اعلام بدارند و در سایت، اپلیکیشن، شبکه های مجازی خود، دیگران و یا دیگر اماکن عمومی آنلاین و آفلاین یه هیچ عنوان، حق ندارند اظهار نمایند که با فروشگاه اینترنتی ماهاتن هرگونه ارتباط دیگری به جز عنوان مذکور در فوق، همچون رابطه نمایندگی، اسپانسرشیپی، حمایت گری، جوینت ونچری و یا هر ارتباط غیرواقعی دیگری دارند. در صورت وجود چنین ادعاهایی، همکاران شخصا مسئول جبران خساراتی که از این حیث به فروشگاه اینترنتی ماهاتن، برند فروشگاه اینترنتی ماهاتن و اعتبار فروشگاه اینترنتی ماهاتن وارد شود، می باشند. در این موارد فروشگاه اینترنتی ماهاتن می تواند به صلاحدید خود نسبت به ارزیابی میزان خسارات و کسر آن ها ازمطالبات همکاران اقدام نماید.

تبصره 9 )   همکاران متعهد می‌گردند از روش‌هایی مانند popup یا نمایش بیش از حد تبلیغات در هر صفحه خودداری نموده و از عباراتی نظیر “برای حمایت از ما روی تبلیغات/لینک کلیک کنید” و یا موارد تشویق کننده از جمله برنامه‌های جایزه یا هر روش دیگری که منجر به افزایش غیرواقعی تعداد کلیک می‌شود، استفاده نکند . در صورت مشاهده نقض این تعهد، فروشگاه اینترنتی ماهاتن می تواند علاوه بر الزام همکار به جبران خسارات، دسترسی به پنل را برای ناقض تعهد منع نماید و همکار در این خصوص ادعا و اعتراضی نخواهد داشت.

تبصره 10 )  همکاران متعهد می شوند، کدها و لینک های خود را در فریم های (Frames) مخفی، صفحات خالی و بدون محتوا و لینک باکس جهت نمایش تبلیغات، قرار ندهند.

تبصره 11 )    همکاران متعهد می گردند کدهای اختصاصی خود را در داخل آی فریم (Iframes) های وبسایت خود قرار ندهند.

تبصره 12 )    همکاران متعهد هستند که از نام‌ های کاربری‌ متعدد استفاده ننمایند و همچنین متعهد به اخذ نام کاربری مطابق با نام صاحب دامنه و وبسایت می باشند. مغایرت در این امر موجب انسداد سامانه همکاری در فروش از سوی فروشگاه اینترنتی ماهاتن می باشد.

تبصره 13 )     همکاران متعهد هستند در صورتی که برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند آدرس پروتکل اینترنتی مشتریان، سیستم عامل رایانه، نوع مرورگر، ترافیک و دریافت مدخل ورودی آن ها به وبسایت، از هرگونه نرم افزار و یا برنامه ای استفاده می کنند، آن را به اطلاع مشتری برسانند. فروشگاه اینترنتی ماهاتن در این خصوص هیچگونه مسئولیتی ندارند.

تبصره 14 )   فروشگاه اینترنتی ماهاتن در خصوص موارد ذیل در مقابل همکاران و اشخاص ثالث هیچگونه مسئولیتی ندارد و نخواهد داشت :

1)    هرگونه آسیب، نقض، خسارت، اشتباه و یا هرگونه ترافیکی که بر روی وب سایت همکاران ایجاد شود .

2)    هرگونه مطلبی که دارای کپی رایت و حقوق اشخاص ثالث است و همکار بدون اجازه‏ ی صاحب اثر آن را در وبسایت خود منتشر نموده است.

3)   هرگونه تلاشی که همکاران برای نفوذ به وبسایت دیگران و یا تخریب اطلاعات موجود در وبسایت آن ها ( هک کردن) انجام دهند و همچنین هرگونه انتقال ویروس یا استفاده از هرگونه نرم افزار دیگر با ماهیت مخرب که از طریق ابزارهای ارتباطی وبسایت انجام شود.

4)   هرگونه محتوا، قالب سایت و یا هرچیزی که به هر نحوی در وبسایت همکاران ظاهر می شود و به نمایش در می آید که شامل موارد ذیل و هرمورد دیگری در این خصوص می باشد:

الف) ارائه مطالبی که تلویحا یا تصریحا شامل مفاهیمی استهزاء کننده، تحقیر کننده یا توهین‌آمیز نسبت به هر نژاد، قوم، مذهب، ملیت و جنسیت باشد.

ب) ارائه مطالبی که بطور مستقیم یا غیرمستقیم فعالیت‌های غیرقانونی و غیراخلاقی نظیر قمار آنلاین، پورنوگرافی، تصاویر مروج فساد و مطالب خارج از نزاکت و برخلاف عفت عمومی را ترویج نماید.

ج) ارائه مطالبی از قول منابع علمی، بدون این که از سوی منابع موثق علمی تایید شده باشد.

د) ارائه مطالبی که حاوی ادعاهای غیرقابل اثبات و مطالب گمراه کننده باشد.

5)    هرگونه تبلیغ یا استفاده ای که از وبسایت همکاران در فضاهای مجازی و یا حقیقی می شود .

6)    در صورتی که کارمندان و یا افراد وابسته به همکاران از هر حیث، نمایندگی، شراکت و… موجب نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا تعهدات ناشی از این قرارداد یا دیگر قراردادها با اشخاص ثالث بشوند .

7)    در صورت بروز هرگونه اختلال یا قطع شبکه اینترنتی و دسترسی همکاران در موارد فورس ماژور.

تبصره 15 ) همکاران توافق و اظهار می دارند که فروشگاه اینترنتی ماهاتن در خصوص موارد ذیل مجاز است و حق هرگونه ادعا یا مطالبه ی خسارتی را از خود سلب می نمایند :

1.    فروشگاه اینترنتی ماهاتن می تواند وبسایت همکاران را مانیتور و نظارت نمایند، اطلاعات مربوط به سامانه همکاری را ثبت و ضبط نمایند و یا اطلاعات آن را به اهداف مختلفی از جمله ارائه آمار و اطلاعات، نمونه برتر و… انتشار دهند .

2.    فروشگاه اینترنتی ماهاتن می تواند بر وبسایت همکاران جهت اطمینان از مطابقت آن ها با قوانین و مقررات و تعهدات این قرارداد نظارت نمایند .

3.    فروشگاه اینترنتی ماهاتن می تواند سایت یا اپلیکیشنی را مطابق یا شبیه با وبسایت های همکاران احداث و یا اداره نمایند و به جز موانع قانونی، از حیث وجود قرارداد و ارتباط در” سامانه همکاری در فروش”، ممانعتی برای فروشگاه اینترنتی ماهاتن وجود ندارد .

4.     سیاست های انجام تبلیغات اعم از هماهنگی در محتوا، عکس، قالب و غیره در” سامانه همکاری در فروش” قرار خواهد گرفت که همکاران موظف به رعایت این موارد هستند .

5.     تعهدات اختصاصی همکاران و یا سیاست های همکاری در فروش ممکن است در طی مدت قرارداد تغییر نماید که در سامانه به اطلاع همکاران خواهد رسید و از این حیث، همکاران حق هیچگونه اعتراضی را ندارند و در صورت عدم موافقت با تغییرات انجام شده می توانند با توجه به شرایط خاتمه قرارداد، به قرارداد خود خاتمه دهند .

6.     همکاران اظهار و اعلام می دارند که فی ما بین فروشگاه اینترنتی ماهاتن و همکاران هیچ گونه ارتباطی اعم از نمایندگی، کارگر و کارفرمایی، فرانشیزی، جوینت ونچری، نماینده ی فروش و غیره وجود نداشته و نخواهد داشت.

7.     در صورتی که همکاران هریک از شروط این قرارداد را و یا شروط هر قرارداد دیگری (در خصوص هر موضوعی) را که با فروشگاه اینترنتی ماهاتن دارند نقض نمایند، فروشگاه اینترنتی ماهاتن می تواند جهت جبران خسارات و یا حقوق دیگری که در قراردادها تعریف شده است، راسا پرداخت مبالغی که می بایست از حیث این قرارداد به همکاران پرداخت نماید را متوقف نموده و یا دستور توقف آن را بدهد و نقض قراردادی همکاران چه به صورت مستقیم چه غیر مستقیم، به این قرارداد مرتبط باشد را، از مطالبات، جبران خسارات بنماید. در این خصوص، همکاران حق هرگونه اعتراض و ادعایی را از خود سلب می نمایند. بدیهی است چنانچه خسارات وارده بیش از مطالبات باشد، مبلغ مازاد نیز قابل مطالبه خواهد بود.

8.    چنانچه همکار مرتکب یکی از تخلفات مندرج در این توافقنامه شود و یا خارج از تعهدات این توافقنامه عمل نماید یا در صورت وصول هرگونه دستور از سوی مقامات دولتی و قضایی، فروشگاه اینترنتی ماهاتن می‌تواند حساب کاربری همکار را بدون اخطار قبلی مسدود نماید. همکار جهت فعال سازی مجدد وبسایت خود باید اسناد مثبته خود را مبنی بر قانونی بودن فعالیت‌هایش که با اصول کلی وبسایت فروشگاه اینترنتی ماهاتن هماهنگی داشته باشد، ظرف ده روز ارائه نماید در صورت عدم ارائه مدارک در مدت مذکور و یا چنانچه مدارک ارسالی به تشخیص فروشگاه اینترنتی ماهاتن، بر قانونی بودن فعالیت‌های همکار دلالت نکند، تمامی درآمد متخلف از حساب کاربری همکار کسر می‌شود. همکار می‌تواند بعد از گذشت یک ماه نسبت به درخواست رفع مسدودیت از وبسایت خود اقدام نماید. در هر صورت از این حیث مسئولیتی متوجه فروشگاه اینترنتی ماهاتن نمی‌باشد.

در صورت تکرار تخلف که منجر به انسداد وبسایت یا وبسایت های نمایش‌دهنده بیش از سه بار شود، فروشگاه اینترنتی ماهاتن می‌تواند حساب کاربری همکار متخلف را بصورت دائم مسدود نماید.

همکار با آگاهی از این بند اقدام به فعالیت نموده و ادعا و اعتراضی در این خصوص نخواهد داشت.

ماده 7– شرایط پرداخت

درآمد همکار بر اساس شروط پرداخت و نرخ های اعلام شده در فروشگاه اینترنتی ماهاتن به صورت روزانه محاسبه و 7 روز بعد از تحویل کالا در حساب کاربری وی منظور میگردد، لیکن واریز آن به شماره حساب همکار پس از رسیدن به حد نصاب مشخص شده و در خواست واریز از جانب همکار (در پنل خود، درخواست تسویه صورت حساب) به صورت 7 روز انجام می شود به این صورت که درخواست های هر 7 روزدر انتهای روز بعد انجام خواهند شد. تایید پرداخت ها هم به صورت اتوماتیک طبق همین رویه انجام میشود.

تبصره 1 ) فروشگاه اینترنتی ماهاتن می تواند خود و یا شرکت هایی را مشخص نموده و از آن طریق، مبالغ را به حساب همکاران واریز نماید.

تبصره 2 )  نظر به اینکه کمیسیون گروه های کالایی بر اساس قوانین داخلی سازمان و عوامل تاثیرگذار بر قیمت و با در نظر گرفتن حقوق مشتریان ، همکاران و فروشگاه اینترنتی ماهاتن تعیین شده و این درصد ها بر روی همه ی محصولات آن دسته بندی اعمال می شود.

ماده 8– تمام همکاران ، برای انکه بتوانند وجه حاصل از فروش محصولات خود را در حساب بانکی خویش دریافت نمایند ، موظف هستند تصویر واضح از کارت ملی خود را که اطلاعات مندرج روی آن با مشخصات صاحب پنل کاربری مطابقت کامل دارد، برای فروشگاه اینترنتی ماهاتن ارسال کنند. 

ماده 9– به دلیل اینترنتی بودن سیستم پرداخت وجه در صورت درخواست احتمالی بانک، مبلغ کارمزد بانکی تمام تراکنش های مربوط به واریز وجوه به حساب همکاران تجاری، از وجه پرداختی کسر خواهد گردید.

ماده 10– بر اساس قوانین مالیاتی کشور، مالیات بر درآمد همکاران و بازاریابان، از مبلغ وجه واریزی به حساب آن ها کسر خواهد شد.

ماده 11– حل اختلاف

طرفین تصریح و توافق دارند که محل انعقاد و اجرای قرارداد شهر تهران می باشد. در صورت بروز اختلاف، مرجع صالح، دادگستری های شهر تهران می باشد.  این بند مانع از توافق طرفین، در هر زمانی، برای حل دوستانه و مسالمت آمیز موضوعات نمی باشد .

ماده 12– قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، فروشگاه اینترنتی ماهاتن هیچ گونه مسئولیتی ندارد.